Użycie materiałów naturalnych do tworzenia stoisk targowych
1876
post-template-default,single,single-post,postid-1876,single-format-standard,mkd-core-1.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,has_general_padding,onyx-ver-1.4, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,header_general_padding,,grid_1200,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

Stoiska targowe – wykorzystanie materiałów naturalnych

Użycie materiałów naturalnych do tworzenia stoisk targowych

Stoiska targowe – wykorzystanie materiałów naturalnych

Stoiska wystawiennicze mogą być tworzone z różnego rodzaju materiałów, zarówno tych naturalnie występujących w przyrodzie, jak i syntetycznych. Często w montażu wykorzystuje się tworzywa sztuczne, ponieważ można z nich wykonywać elementy o niemal dowolnych kształtach, kolorach i fakturach. Ich zalety to również nieduży ciężar, łatwa możliwość składania i czyszczenia oraz trwałość, jeśli wykonane są z surowców wysokiej jakości.

Jednak niezwykle dekoracyjne i oryginalne w konstrukcji stoisk targowych są ich fragmenty wykonane z materiałów naturalnych, takich jak drewno, kamień czy tkanina.

Drewno

Najczęściej wykorzystuje się różnego rodzaju elementy drewniane w naturalnym kolorze, pokryte jedynie impregnatem lub pomalowane farbami o dowolnych barwach. Konstrukcje wykonane z nich nie są zbyt ciężkie, szczególnie jeśli użyto drewna takich gatunków jak brzoza lub sosna, a po zabezpieczeniu odpowiednimi środkami i przechowywaniu w suchym miejscu ich trwałość będzie podobna jak w przypadku konstrukcji z tworzyw sztucznych. Jednak wygląd takiego stoiska jest dużo bardziej naturalny, przyjazny dla odwiedzających i sprawdzi się szczególnie, jeśli nasza firma działa w branży związanej z ekologią czy życiem zgodnie z naturą.

Kamień i tkanina

Naturalny kamień nie pojawia się jako element zabudowy stoisk wystawienniczych zbyt często, ponieważ jest dość ciężki i w związku z tym sprawia trudności w transporcie oraz w montażu. Jednak warto czasem użyć go choćby na niewielkiej powierzchni, ponieważ nadaje całej dekoracji szlachetności i pozwala na podkreślenie jej prostoty. Zupełnie przeciwstawne właściwości ma tkanina, która nadaje zwiewności i miękkości. Bardzo dobrze sprawdza się na przykład wtedy, gdy chcemy podzielić przestrzeń tymczasowo na kilka części albo gdy chcielibyśmy stoisko przykryć od góry czymś lekkim i przepuszczającym powietrze a jednocześnie dobrze chroniącym przed słońcem.