Stoiska targowe wielokrotnego użytku
Planowanie stoiska wystawienniczego lub targowego, a następnie wybór konkretnych elementów, samodzielny montaż lub zlecanie tego zewnętrznemu podwykonawcy zajmują dużo czasu i energii. Dlatego firmy, które często wystawiają swoje produkty na targach, mogą zdecydować się na zakup pawilonu wielokrotnego użytku składającego się najczęściej z elementów drewnopochodnych (MDF), który będzie mógł być montowany w wielu różnych miejscach bez większych zmian.
Główne zalety
Największą zaletą stoisk wielokrotnego użytku jest przede wszystkim zmniejszenie ilości czasu poświęcanego na planowanie wielkości i układu pawilonu przygotowywanego na każde wydarzenie targowe lub wystawiennicze. To również oszczędność finansowa, ponieważ jeśli raz zakupione elementy wyróżniają się wysoką jakością, to posłużą bez większych uszkodzeń przez długi czas.
Ograniczenia
Zakup części składowych stoiska wystawienniczego do wielokrotnego użytku wymaga znalezienia miejsca, w którym będą mogły one być stale przechowywane, gdy tylko nie są potrzebne. Tego typu magazyn musi być suchy i ogrzewany zimą, aby składowane elementy nie zawilgotniały ani nie zniszczyły się. Dodatkowo elementy wymagają regularnego odświeżania i malowania, ponieważ często ulegają zarysowaniom czy innym drobnym uszkodzeniom.
Pewnym ograniczeniem może być również to, że stoisko do wielokrotnego zastosowania za każdym razem musi mieć tę samą konfigurację (długość, szerokość oraz ustalone ścieżki, którymi przechodzą ludzie) i w związku z tym ten sam wygląd na każdych targach, co może po pewnym czasie znudzić się zwiedzającym i nie być w związku z tym zbyt korzystne z marketingowego punktu widzenia. Rozwiązaniem tego problemu staje się podział stoiska na mniejsze moduły i wtedy pojawia się możliwość dowolnego łączenia i konfigurowania ich w całość o różnych wariantach wyglądu.