Stoisko wystawiennicze: wybór wydarzeni i potencjalne zyski
1533
post-template-default,single,single-post,postid-1533,single-format-standard,mkd-core-1.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,has_general_padding,onyx-ver-1.4, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,header_general_padding,,grid_1200,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

Kalkulacja zysków i strat stoiska

stoisko targowe pdq

Kalkulacja zysków i strat stoiska

Wybór wydarzenia

Przed dokonaniem rezerwacji miejsca na wydarzeniu targowym, warto najpierw pozyskać dokładne informacje na temat zbliżającego się wydarzenia. Należy zapoznać się z danymi statystycznymi typu szacowana liczba zwiedzających, liczba wystawców, patronów medialnych, wielkość wynajmowanego pomieszczenia, typ zwiedzających oraz charakter wydarzenia. Warto zwrócić uwagę na cykliczność imprezy, doświadczenie organizatorów, plan wydarzenia, a także zasięgnąć opinii innych wystawców na temat targów. Dokładna analiza informacji może uchronić przed nietrafnym wyborem eventu targowego.

Obliczenie potencjalnych zysków

Kolejnym etapem jest wyliczenie potencjalnych zysków i strat wynikających z udziału w wydarzeniu. Kalkulacja zależna jest od typu stoiska, rodzaju i lokalizacji targów oraz celu jaka nasza firma chciałaby osiągnąć poprzez uczestnictwo w nich. Chcąc obliczyć koszty należy wziąć pod uwagę wydatki na stoisko, usługę, transport i podróż. Wyliczyć koszty opłat za energię elektryczną, wynajęcie stosika, zakup projektu, umeblowanie, sprzęt wystawienniczy, materiały reklamowe, katalogi, magazynowanie i ubezpieczenie. Należy również wziąć pod uwagę koszty opłacenie hostess, personelu pomocniczego, transportu, noclegu i zakwaterowania.

Potencjalne wydatki można zestawić z potencjalnymi dochodami i korzyściami z wzięcia udziału w wydarzeniu targowym. Jeśli okaże się, że stoisko wystawiennicze będzie opłacalne, wtedy warto zainwestować w udział w wydarzeniu.